کنترل قیمت کتاب با توزیع کاغذ دولتی

  گفت و گو با سید اکبر رئیس‌ نیا مدیر نشر امتحان

  0
  52
  قیمت کتاب

  به گفته مدیر نشر امتحان، قیمت پشت جلد کتاب ناشی از افزایش قیمت ‌ها در حوزه‌ های مختلف از جمله کاغذ است و توزیع کاغذ دولتی در این سال‌ ها تا حدود زیادی در کنترل قیمت کتاب موثر بوده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ سید اکبر رئیس‌ نیا مدیر نشر امتحان با اشاره به توزیع کاغذ دولتی و اثرات آن در بازار نشر گفت: کاغذ فقط بخشی از مواد اولیه ‌ای است که طی سال‌ های اخیر، بالا رفتن قیمت آن به افزایش قیمت کتاب منجر شده است و موارد دیگری هم در این زمینه وجود دارد که برای ناشران اهمیت دارد و تامین آن‌ ها ضروری است.

   وی ادامه داد: بالا رفتن هزینه‌ های تامین فیلم و زینک، تولید محتوا یا صفحه‌آرایی و سایر هزینه‌های سربار هم از این موارد به‌شمار می ‌آید که به گران شدن قیمت کتاب منجر شده است.

  رئیس ‌نیا با بیان اینکه اگرچه قیمت کاغذ ثابت مانده است یا اینکه حتی اگر قیمت آن هم سیر نزولی داشته باشد، اما نباید انتظار داشته باشیم که بهای کتاب مثل سابق پایین بیاید، زیرا همانطور که گفتم عوامل مختلف دیگری هم در تعیین قیمت آن‌ موثر است.

  قیمت کتاببیشتر بخوانید: 

  توزیع کاغذ دولتی و سیاست های ناشران

  ادامه دار بودن سیاست توزیع کاغذ دولتی

   وی با طرح این موضوع که کاغذ به عنوان مواد اولیه مورد نیاز کتاب همواره مورد توجه بوده است، یادآور شد: قیمت پشت جلد کتاب ناشی از افزایش قیمت ‌ها در بحث زینک و مقوا و خدمات صحافی و .. است اما استمرار توزیع کاغذ دولتی در این سال‌ها تا حدود زیادی در کنترل قیمت کتاب موثر بوده است.

   رئیس‌ نیا تاکید کرد: کتاب با توجه به شرایط موجود و افزایش قیمت سایر کالاها گران نیست و اگر برخی می‌گویند قیمت آن بالا است به این دلیل است که قبلا یارانه‌های زیادی برای کالاهای مختلف وجود داشت و ما هم عادت داشتیم همه چیز را با قیمت پایین خریداری کنیم و الان این سوبسیدها برداشته شده و اثرات خود را باقی گذاشته است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 + چهارده =