تامین کاغذ برای ناشران

  0
  13
  تامین کاغذ دولتی

  علیرضا اسماعیلی، با اشاره به پیگیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رفع نگرانی تامین کاغذ ناشران، درباره تعیین زمان برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب، بیان داشت: مقرر شد تا نخستین نمایشگاه مجازی کتاب بعد از طرح پاییزه کتاب99 برگزار شود.

  علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مکاتبه با دفتر معاون اول رئیس جمهوری درباره موضوع تامین کاغذ، اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق دولت و دفتر معاون اول رئیس جمهوری، موضوع کاغذ را پیگیری می‌کند و دنبال این هستیم تا در این حوزه، تسهیلات بیشتری را دریافت کنیم. این مکاتبه با هدف تخصیص ارز دولتی، مطابق سال 1398 به تامین کاغذ انجام شده‌ و در حوزه تسهیلات نیز به توافقات قابل‌توجهی با وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی رسیدیم که ضوابط آن به‌زودی اعلام می‌شود. درباره تامین کاغذ برای ناشران رای زنی های مربوط صورت گرفته است.

  وی درباره نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، گفت: مقرر شده‌است تا نخستین نمایشگاه مجازی کتاب بعد از طرح پاییزه کتاب99 برگزار شود و مدت یک هفته برای برگزاری این نمایشگاه پیش‌بینی و احتمال تمدید آن‌ نیز در نظر گرفته شده‌است.

  اسماعیلی درباره مراحل فنی مربوط به برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب، توضیح داد: بسیاری از مباحث نمایشگاه از‌جمله موضوعات مرتبط با لجستیک، در مراحل پایانی قرار دارد.

  مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا بُعد بین‌‌المللی نمایشگاه کتاب نیز در نخستین نمایشگاه مجازی برقرار است یا خیر؟ بیان کرد: نمایشگاه مجازی کتاب، هیچگاه جای سی‌‌‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را نمی‌گیرد؛ چراکه نمایشگاه کتاب تهران دارای ویژگی‌های است که تنها در قالب فیزیکی، قابل اجرا است.

  وی ادامه داد: اما ازآنجایی که کتاب ناشران خارجی متقاضی حضور در نمایشگاه سی‌وسوم وارد گمرک شده‌ بود و با شیوع ویروس کرونا، نمایشگاه برگزار نشد؛ تلاش می‌کنیم بخش خرید خارجی را نیز در قالب نمایشگاه مجازی سامان‌ دهیم.

  اسماعیلی، درباره ثبت‌نام ناشران برای حضور در نمایشگاه مجازی کتاب، ادامه داد: در جریان برگزاری نمایشگاه مجازی، به‌طور حتم از همراهی صنف بهره‌مند‌ خواهیم شد. این احتمال وجود دارد تعدادی از ناشران ثبت‌نام‌ کننده در سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بنا به دلایلی تمایل و یا علاقه‌ای به حضور در نمایشگاه مجازی نداشته باشند؛ بنابراین باید امکانی برای اینکه آن‌ها نیز تصمیم خود را اعلام کنند، ایجاد کنیم. برای این موضوع نیز با صنف همکاری خواهیم داشت.

  بیشتر بخوانید:

  نمایشگاه کتاب استانی برگزار خواهد شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 + 9 =