بزرگ ترین تولیدکننده کاغذ کشور بر مدار توسعه

  0
  67
  بزرگ ترین تولیدکننده کاغذ کشور

  شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، بزرگ ترین تولیدکننده کاغذ کشور با اجرای طرح‌های جدید توسعه می‌یابد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران؛ سرپرست شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران با بیان اینکه طرح ‌های مهمی در بزرگ ترین تولیدکننده کاغذ کشور آغاز شده که نیازمند نقدینگی است گفت: اجرای طرح‌ های توسعه‌ ای با هدف کیفیت بهبود محصولات، کاهش ضایعات، کاهش مصرف و تولید آب و پساب، تولید محصولات جدید و نهایت کاهش قیمت تمام ‌شده انجام می شود.

   عباس صفری به اجرای ۸ طرح در این شرکت اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح صرفه ‌جویی بالقوه ‌ای ۴۲۰ میلیارد ریال به همراه داشته است.

  سرپرست بزرگ ترین تولیدکننده کاغذ کشور گفت: برای به روزرسانی و رفع گره گاه ‌های خطوط تولید و افزایش ظرفیت تولید محصولات و تبدیل این شرکت به قطب تولید انواع کاغذ در کشور، طرح ‌های متعددی در دست اقدام است که با تامین نقدینگی مورد نیاز حدود یک صد میلیون یورو اجرای آنها آغاز خواهد شد.

  رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران افزود: با اجرای طرح‌ ها ظرفیت تولید کاغذ در این شرکت از ۱۷۵هزار تُن به حدود ۴۰۰هزار تُن افزایش خواهد یافت.

  صفری گفت: پارسال بخشی از نقدینگی این شرکت به ‌صورت وام از بانک ‌ها و همچنین LC داخلی و فروش اموال مازاد و راکد تامین شد و برنامه ‌ریزی از طریق روش ‌های نوین مالی مانند ورود به بازار سرمایه در حال انجام است.

  بیشتر بخوانید: تسهیل مشکلات صنایع چوب و کاغذ تنها روی کاغذ

  طرح های توسعه بزرگ ترین تولیدکننده کاغذ کشور

  سرپرست بزرگ ترین تولیدکننده کاغذ کشور ادامه داد: طرح‌های بزرگ دیگری مانند نصب ماشین‌های جدید کاغذ نیز در دست اقدام است که با تامین نقدینگی موردنیاز که حدود یکصد میلیون یورو است تولید این کارخانه از ۱۷۵ هزار تن به حدود ۴۰۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

  سرپرست شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران با بیان اینکه ماده اولیه این شرکت بر اساس طراحی اولیه چوب جنگل‌های شمال، اما با شروع طرح تنفس جنگل و ممنوعیت قطع درختان این شرکت راهکار‌های دیگری برای تامین مواد مورد نیاز اجرا کرد.

  وی گفت: این کارخانه در ابتدای اجرای طرح تنفس جنگل برای تامین مواد اولیه دچار مشکل شده و تولیدات آن نیز کاهش پیدا کرده بود، اما با تغییر روند تامین مواد اولیه چرخ‌های این کارخانه دوباره به حرکت درآمد.

  صفری افزود: تامین مواد اولیه از چوب‌های غیر جنگلی مانند صنوبر و اکالیپتوس در این کارخانه افزایش یافته و تولید اکنون طبق برنامه و فراتر از ۱۰ هزار تن در ماه است.

  سرپرست شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران ادامه داد: اگرچه هنوز به ظرفیت اسمی تولید ماهانه ۱۵ هزار تن نرسیدیم، اما افزایش تولید در ماه‌های اخیر چشمگیر بود.

  شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، بزرگ ترین تولیدکننده کاغذ کشور (انواع کاغذ‌های روزنامه، چاپ و تحریر، روتوگراور و فلوتینگ) با ظرفیت اسمی ۱۷۵هزار تُن در سال۱۳۷۶ با هدف حفظ و احیای جنگل‌های شمال، کاهش وابستگی کشور به واردات کاغذ، جلوگیری از خروج ارز و کمک به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه به بهره‌برداری رسید.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پانزده − چهارده =