استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در صنعت چاپ

  گفت و گو با اسکندر جهانبانی، سردبیر مجله ام ای پرینتر

  0
  46
  ظرفیت های فضای مجازی در صنعت چاپ

  جهانبانی گفت: کرونا به نوعی ما را مجبور کرد تا از ظرفیت های فضای مجازی در صنعت چاپ استفاده کنیم

  اسکندر جهانبانی، سردبیر مجله ام ای پرینتر درباره بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: این دوره از نمایشگاه چاپ و بسته بندی به شدت تحت تأثیر ویروس کرونا قرار دارد؛ جمعیت شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان به طرز چشمگیری کمتر از سال های گذشته است.

  وی در ادامه درباره لزوم برگزاری نمایشگاه در شرایط بحران کرونا افزود: برای افرادی که در این حوزه فعال هستند؛ برگزاری این رویداد خیلی مهم تلقی می شد. نمایشگاه دروپا نیز کنسل شد اما آن ها توانستند به صورت مجازی کارهای بسیار زیادی را سر و سامان دهند. کار با فضای مجازی در ابعاد بسیار وسیع  اما هنوز در ایران جا نیافتاده است؛ در کشورهای دیگر بسیاری از کارها به راحتی با استفاده از این روش انجام می‌شود.

  ظرفیت های فضای مجازی در صنعت چاپجهانبانی در همین رابطه تصریح کرد: بنده  مصاحبه ای با یکی از مدیران شرکت های خارجی داشتم؛ ایشان معتقد بود کرونا به نوعی ما را مجبور کرد تا از ظرفیت های فضای مجازی در صنعت چاپ استفاده کنیم. چند روز قبل نیز شرکت  KBA توانست با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در صنعت چاپ، دستگاهی را در سنگاپور راه اندازی و نصب کند. شرکت های خارجی به سمت استفاده از این ظرفیت ها پیش رفته اند و ما نیز در طولانی مدت مجبور خواهیم بود تا همین راه را در پیش بگیریم. این روزها دفاتر بزرگ نیز همگی به صورت دورکاری به کارها رسیدگی می‌کنند. کار با فضای مجازی آینده ای گریز ناپذیر برای همه حوزه ها خواهد بود.

  سردبیر مجله ام ای پرینتر در پایان و درباره ی آینده رسانه های مکتوب بیان داشت: رسانه های مکتوب هیچگاه به طور کامل از بین نخواهند رفت؛ اما حضورشان بسیار محدود و کم رنگ خواهد شد. در ایران نیز اگر دولت از رسانه های مکتوب حمایت نکرده بود مدت ها پیش مجبور به تغییر رویه خود شده بودند و به احتمال زیاد دیگر قادر به ادامه فعالیت خود نبودند.

  بیشتر بخوانید:

  نمایشگاه چاپ و بسته بندی پایه گذار آینده صنعت

  ظرفیت های فضای مجازی در صنعت چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × پنج =