برخورد قانونی با چاپخانه‌ های متخلف قزوین

  0
  69
  قزوین

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: در دوره کرونا یکی از تجمعاتی که آسیب زیادی به همراه دارد برگزاری مراسم‌ عزا توسط خانواده‌ها است، بنابراین تصمیم گرفته شد که اطلاع‌رسانی این مراسم‌ها محدود شود بنابراین چاپ و انتشار اعلامیه‌های مراسم‌ سوگواری محدود شد و با مراکز و واحدها و افرادی که این مصوبه را رعایت نکنند بر اساس ضوابط و مقررات، برخورد قانونی خواهد شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا؛ محمدحسین اسماعیلی با اشاره حمایت از فعالان فرهنگ و هنر در ایام کرونا، تصریح کرد: تسهیلات حمایتی ارزان‌قیمت برای مشاغل فرهنگی، هنری و رسانه‌ای فعال‌شده است، کسب‌وکارهای حقوقی مانند ناشران، ناشران دیجیتال، آموزشگاه‌های آزاد هنری، روزنامه‌ها، مؤسسات قرآنی، تماشاخانه‌ها، مؤسسات فرهنگی هنری، گالری‌ها، فصل‌نامه‌ها، کانون‌های آگهی و تبلیغاتی تسهیلات ارزان‌قیمت با عاملیت صندوق کارآفرینی امید در نظر گرفته‌شده است.

  وی افزود: کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای شامل کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی بخش‌های خصوصی و تعاونی می‌توانند تقاضای دریافت تسهیلات بانکی را برای ایجاد و یا تثبیت فرصت‌های شغلی در سامانه تحفه به آدرس https://tohfeh.farhang.gov.ir ثبت کنند تا بتوانیم این تسهیلات را در اختیار افراد قرار دهیم.

  محدودیت در اطلاع‌رسانی مراسم‌ سوگواری در قزوین

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اظهار کرد: با توجه به شرایطی که اپیدمی کرونا در پیک سوم به وجود آورده است، متخصصان مهم‌ترین عامل همه‌گیری این ویروس را تجمعات و ارتباطاتی که به‌واسطه تجمعات به وجود می‌آید اعلام کرده‌اند بنابراین تمهیداتی در ستاد کرونا برای جلوگیری از تجمعات اندیشیده شده است.

  وی افزود: یکی از این تجمعات که آسیب زیادی به همراه دارد برگزاری مراسم‌های عزا، سوگواری و شادی توسط خانواده‌ها است، بنابراین تصمیم گرفته شد که اطلاع‌رسانی این مراسم‌ها به‌نوعی محدود شود بنابراین چاپ و انتشار اعلامیه‌هایی که در خصوص مراسم‌های شادمانی و سوگواری که خانواده‌ها را به حضور در مراسم دعوت می‌کنند، محدود شد.

  اسماعیلی بیان کرد: این محدودیت به چاپخانه‌ها، اتحادیه‌های مربوطه، اتاق بازرگانی و سازمان صمت اعلام شد که توسط اتحادیه‌ها به زیرمجموعه‌ها اعلام شود که از انتشار اعلامیه‌هایی که به تجمع دعوت می‌کند خودداری شود. همچنین این دستور به کلیه شهرستان‌های استان نیز ابلاغ‌شده است.

  وی افزود: شرط اصلی برای مقابله با کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم است، در این حوزه نیز مردم باید از حضور در تجمعات خودداری کنند، با توجه به این‌که بخشی از این اطلاع‌رسانی‌ها در فضای مجازی صورت می‌گیرد انتشار این‌گونه اعلامیه‌ها در فضای مجازی نیز مجاز نیست و مدیران و ادمین‌های کانال‌ها و گروه‌های فضای مجازی باید نسبت به رعایت این مصوبه اقدام نمایند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: فضای مجازی در اختیار همه مردم است و این‌طور نیست که بگوییم یک چاپخانه اعلامیه‌ها را در فضای مجازی منتشر می‌کند؛ بنابراین مردم به‌عنوان محور اصلی باید همکاری کنند، حتی مراسم‌های تدفین و تشییع باید با جمعیت محدود ۲۰ نفره برگزار شود بنابراین مراسم قابلیت برگزاری ندارد اگرچه سخت است اما باید همه رعایت کنند تا این بیماری فروکش کند.

  وی تصریح کرد: با مراکز و واحدها و افرادی که این مصوبه را رعایت نکنند بر اساس ضوابط و مقررات، برخورد قانونی خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: رونق اقتصادی با پیشرفت صنعت بسته بندی قزوین

  ارشاد در حوزه اطلاع‌رسانی تلاش کرده است

  اسماعیلی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های اداره کل ارشاد در حوزه کرونا، تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه‌ای که بر عهده اداره کل ارشاد است آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی است که در شورای اطلاع‌رسانی این موضوع را به‌صورت جدی و هفتگی بررسی می‌کنیم و موارد لازم را به خانه مطبوعات ابلاغ می‌کنیم.

  وی تأکید کرد: در شورای فرهنگ عمومی نیز تأکید شده است با کمک صداوسیما آگاهی‌رسانی انجام شود، با فعالان حوزه مجازی نیز جلساتی برگزار کردیم و درصدد توسعه پویش‌های مردمی هستیم، در این راستا جلساتی با فعالین فرهنگی و هنری داشتیم که بتوانیم برخی از برنامه‌های هنری را در حوزه پوستر، نمایش، کلیپ و نماهنگ انجام دهیم.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: بخشی دیگر از فعالیت‌های ما نیز به حوزه حمایت از هنرمندان می‌پردازد، بسته‌های حمایتی از طرف وزارت ارشاد، سامانه کارا و استانداری قزوین برای فعالان فرهنگی هنری در نظر گرفته و ارائه شد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × دو =