نهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم برگزار شد

  0
  62
  صنعت چاپ استان

  آئین اختتامیه نهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم، همراه با تجلیل از برگزیدگان این رویداد صبح روز یکشنبه 30 آذرماه 1399 همزمان با میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) در تالار همایش شهید سیدمرتضی آوینی قم برگزار شد.  

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم؛ نهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم با حضور مهندس سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سرهنگ روحی فرمانده بسیج اصناف، میثاقی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم، مجتبی محمودیان رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران قم، خرمی رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان، محرابی معاون مطبوعاتی، کریمی رئیس اداره فرهنگی، اکرمی رئیس اداره چاپ و نشر و محمودی مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد.

  سیدموسی حسینی کاشانی، در ابتدای نهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زینب کبری (س) و تقدیر از فداکاری ‌ها و جان فشانی‌ های مثال ‌زدنی و تحسین ‌برانگیز پرسنل درمانی و بهداشتی کشور به ویژه پرستاران فداکاران ایران اسلامی، گذر از شرایط کرونایی را همراه با تجربیات نیک و بد فراوان دانست و تصریح کرد: همه خاطرات و تجربیات سخت و بحرانی دوران کرونا بدون شک زندگی ما را دستخوش تغییراتی خواهد کرد که نمی‌ توان همه آن‌ها را تلخ و بی‌ثمر دانست، کرونا درس ‌های فروانی داشت و ظرفیت‌ های خوبی را پیش روی ما قرار داد.

  وی با اشاره به پخش آنلاین مراسم نهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم در فضای مجازی تاکید کرد: همین توجه به بهره‌ مندی افرادی که در این نوع جلسات فرصت حضور ندارند و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی مخاطب این مراسم شده‌اند و در جریان چند و چون و چگونگی ماجرا قرار می‌ گیرند، یکی از جدی ‌ترین ظرفیت ‌هایی ا‌ست که تاکنون عنایت چندانی به آن نشده است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در ادامه، جایگاه صنعت چاپ استان قم را در سطح کشور ممتاز خواند و گفت: همین ظرفیت ‌ها و پتانسیل‌ های جدید و برآمده از فناوری‌ های نوین باید به کمک صنعت چاپ استان آمده و با همراهی و همیاری و هم‌افزایی بین مسئولان قم و نوآوران، شاهد رشد و بالندگی بیش از پیش صنعت چاپ و بسته‌بندی استان باشیم.

  وی افزود: موفقیت ‌های پیشین و حال حاضر استان قم در عرصه چاپ و نشر به معنای کامل بودن این صنعت در استان نیست و برای حفظ وضعیت موجود و حتی تقویت آن همت و تلاش مضاعف لازم است.

  حسینی کاشانی در انتهای صحبت هایش در مراسم نهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم تصریح کرد: این مهم با تبیین درست تاثیر ِ صنعت چاپ و نشر استان بر اقتصاد ِ قم و اقتصاد کشور ممکن است و همه فعالان این زمینه، باید کوشا و مبتکر به دنبال تحقق اهداف بلند در این عرصه باشند.

  بیشتر بخوانید: صنعت چاپ؛ تلفیق هنر و فرهنگ

  نهمین جشنواره صنعت چاپ استان قمتجلیل از فعالان و پیشکسوتان

  گفتنی است، آئین اختتامیه نهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع منتخب و اندکی از فعالان این عرصه همراه با تجلیل از برگزیدگان برپا شد.

  در این مراسم که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و اتحادیه چاپخانه‌داران قم برگزار شد ضمن تجلیل از همراهی آقایان دکتر روح‌الله ابراهیمی و مهندس محمدجواد علی‌مددی در پیشبرد برنامه‌ های شهرک صنعتی چاپ قم (شهاب)، در عناوین مختلف از نفرات زیر نیز تجلیل و تقدیر شد:

  احمد کدخدازاده؛ پیشکسوت برگزیده صنعت چاپ استان قم

  حسن حیدری؛ پیر یار برگزیده صنعت چاپ استان قم

  محمد قاسمی؛ کارآفرین برگزیده صنعت چاپ استان قم

  محمد آثمی؛ نوآور برگزیده صنعت چاپ استان قم

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج + چهار =