صنعت چاپ عامل اشتغال هزاران نفر در قم

  0
  43
  صنعت چاپ

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم ظرفیت اشتغال صنعت چاپ استان را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد:  صنعت چاپ در استان قم بیش از پنج‌هزار اشتغال به وجود آورده‌است.

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا-محمود سیجانی روز دوشنبه در اختتامیه هشتمین جشنواره صنعت چاپ قم درتالار مرکزی شهر با اشاره به ظرفیت های این صنعت در استان بیان کرد: ۴۵۰ واحد صنفی مرتبط در این زمینه در استان قم فعال می‌باشد.

  وی اظهار داشت:‌ حجم سرمایه‌گذاری انجام گرفته درصنعت چاپ قم بیش از یک‌هزار میلیارد تومان است.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم اضافه کرد: برای رونق این صنعت در استان باید در مسیر نوسازی تکنولوژی، ماشین آلات و بسته بندی و طراحی نوین صنعت چاپ حرکت کرد.

  وی ادامه داد: بسته‌بندی مطلوب پیش زمینه جذب مشتری و ورود به بازارهای ملی و بین المللی است، بسته بندی مطلوب سبب ایجاد هویت به کالای نهایی می‌شود.

  وی تاکید کرد: توسعه و حمایت از صنعت بسته بندی به دلیل اینکه یکی از صنایع پاک و کم آب بر است در اولویت های سرمایه‌گذاری و حمایت قرار دارد.

  سیجانی گفت:‌صنعت چاپ، پیوندی بین صنعت و فرهنگ ایجاد کرده و از این منظر یک”هنر صنعت” مهم در استان قم است.

  وی اظهار داشت: قم قطب  این صنعت کشور می‌باشدو جایگاه ویژه‌ای در این عرصه دارد، بر همین مبنا نیز اولین شهرک تخصصی چاپ و نشر با وجود تمام کمبودها در این استان شکل گرفته است.

  وی اضافه کرد: ۵۰ درصد از شهرک چاپ و نشربرای استفاده در اختیار این بخش استان قرار دارد و بخش دیگر این شهرک نیز در اختیار صنایع وابسته و مرتبط با  آن قرار خواهد گرفت.

  سیجانی اظهار داشت:‌بازسازی، نوسازی، تامین نقدینگی و ایجاد زیرساخت برای توسعه واحدهای مرتبط با صنعت چاپ از رویکردهای اصلی سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت در رابطه با این صنعت  است.

  وی ادامه داد: ایجاد خوشه‌های این صنعت و صنایع پایین دست این صنعت برای ایجاد ارزش افزوده قابل اعتنا درسطح استان دنبال می‌شود، صنایع مکمل این صنعت به مرور در قم شکل خواهند گرفت.

  سیجانی گفت:‌ تامین جوهر و مرکب  از اولویت های سرمایه‌گذاری قم برای تکمیل زنجیره تولید صنعت چاپ است.

  وی خاطرنشان کرد: تامین مواد اولیه و ثبت سفارش قم نسبت به استان‌های دیگر وضعیت مطلوب‌تری دارد.در پایان این آیین از برگزیدگان هشتمین جشنواره  استان قم تقدیر شد. ۱۶ تن در حوزه بسته بندی، پوستر و منشورات و کارتن سازی و نوآری لوح تقدیر دریافت کردند.همچنین دراین جشنواره برند”چاره جو” برای بررسی مشکلات و افت وخیزهای این صنعت در استان در حوزه نشر، بسته بندی و چاپ توسط جهاد دانشگاهی قم معرفی شد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  7 + 12 =