جشنواره چاپ بانی ارتقای کیفیت محصولات چاپی

  گفت و گو با مجتبی محمودیان، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران قم

  0
  43
  جشنواره چاپ

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران قم تأکید کرد: جشنواره چاپ یک رویداد انگیزشی است که با ایجاد رقابت در میان چاپخانه ‌داران باعث ارتقای کیفیت محصولات نهایی چاپ می ‌شود.

  به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجتبی محمودیان رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران قم با اشاره به اهمیت جشنواره چاپ گفت: این جشنواره یک رویداد انگیزشی برای کسانی است که در آن شرکت می ‌کنند زیرا آن‌ها برای ارائه کیفیت بهتر و دریافت جایزه استانی یا کشوری با یکدیگر رقابت می‌ کنند.

  وی ادامه داد: من بارها شاهد بوده‌ام وقتی فراخوان جشنواره اعلام می‌شود همه تلاش می‌کنند در مدت زمان ارسال آثار کارهای درجه یک و نمونه انجام دهند و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

  جشنواره چاپمحمودیان با بیان اینکه ایجاد انگیزه باعث ارتقای کیفیت محصولات نهایی چاپ می‌شود، عنوان کرد: زمانی که واحدهای چاپی به کار تمیز و با کیفیت عادت کردند این کار را به صورت مداوم انجام می‌دهد و ما شاهد ارتقای کیفیت محصولات در حوزه‌های مختلف چاپ و نشر خواهیم بود.

  وی همچنین درباره اثرات ارائه کارهای با کیفیت توضیح داد: کسب درآمد بیشتر، خوشنامی بیشتر در صنف و شناخته شدن در میان مشتریان از جمله مزایای این موضوع است زیرا برای بسیاری از مشتریان اهمیت دارد که چاپخانه‌ای که کار آن‌ها را انجام می‌دهد لوح تقدیری از استان یا جشنواره‎ای معتبر داشته باشد.

  بیشتر بخوانید: جشنواره چاپ محرکی برای نوآوری و حرکت رو به جلو

  محمودیان یادآور شد: به طور کلی برگزاری جشنواره رویداد بسیار خوب و مثبتی است که غیر از نقش کیفی‌سازی در میان صنف از نظر روحی و روانی در میان اهالی چاپ و افرادی که سالیان سال در این حوزه فعالیت کرده‌اند نیز موثر است.

  به گفته وی، وقتی از فردی که بیش از دو سوم از عمر خود را در صنعت چاپ گذاشته است تقدیر می‌شود پیش فرزندان و خانواده و هم‌صنفی‌هایش احساس سربلندی و سرافرازی دارد و در روحیه او تاثیرات بسیار خوبی دارد.

  محمودیان در بخش دیگر صحبت‌های خود درباره با اشاره به اینکه جشنواره چاپ باید محل ایجاد انگیزه برای صنف چاپ باشد، افزود: جشنواره چاپ باید محل بروز و ظهور توانمندی‌های حوزه چاپ، ضعف‌ها و قوت‌های این حوزه و فرصت‌ها و تهدیدها باشد. جشنواره‌ چاپ در سال‌های اخیر به این سو حرکت نکرده است و حرکت در این مسیر ضروری به نظر می‌رسد.

  وی تأکید کرد: امیدوارم با تغییر رویکرد و برنامه‌های جشنواره چاپ در سال جاری شاهد اتفاق‌ها و رخدادهای خوبی در این حوزه باشیم و همه فعالان حوزه چاپ در سراسر کشور به صورت یکسان دیده شوند و تقارن در میان استان‌های مختلف وجود داشته باشد و فقط به تهران توجه نشود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 − 7 =