کارگاه های تازه تاسیس مشمول کمک دولت شوند

  0
  68
  اتحاد

  روسای اتحادیه ها و تشکل های صنعت چاپ در نامه ای خطاب به دکتر سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران خواستار مشمولیت کمک دولت برای کارگاه های تازه تاسیس شدند.

  به گزارش چاپ‌ونشر آنلاین؛ در نامه‌ای احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران؛ جلیل غفاری‌رهبر، رئیس اتحادیه صنف صحاف و غلامرضا شجاع، نماینده تشکل های صنعت چاپ و مصرف کنندگان کاغذ استان‌های کشور و شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران خطاب به دکتر سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران تقاضا کردند تا کارگاه های تازه تاسیس و تا 5 نفر (فعلا توسط سازمان تامین اجتماعی برخلاف قانون انجام نمی‌دهد) مشمول کمک دولت شوند، زیرا این موضوع انگیزه کار آفرینان را در رسته های صنفی تولیدی به شدت کاهش خواهد داد و به تولید لطمه خواهد زد.

  شایان ذکر است؛ در ادامه خواستند تا رئیس اتاق اصناف ایران با اقدامات قانونی موضوع لغو بخشنامه 140/3 اخیر الصدور سازمان را در هیئت مذکور که اخیرا قانونی در این خصوص دارد مطرح و مورد پیگیری جدی قرار دهد. زیرا صدور بخشنامه فوق الذکر با قانون منافات دارد و با جلوگیری اجرای بخشنامه از طریق هیئت مقررات زدایی و یا طرح دادخواست ابطال و دستور توقف از طریق دیوان عدالت اداری تنها راهکار برای دفاع از حقوق کارفرمایان مشمول این معافیت قانونی خواهد بود.

  گفتنی است؛ در ادامه ضمن قدردانی از همه زحمات وی تقاضا کردند که رسته های اتحادیه سازندگان کلیشه و لیتو گراف، مهر و پلاک و چاپ اسکرین، اتحادیه چاپخانه داران (انواع چاپ) و اتحادیه صحاف (رسته هایی که در این اتحادیه ها قبلا مشمول بودند)، با عنایت به اهمیت صنعت چاپ که برای فرهنگ و صنایع و از جمله تولید محصولات دارویی، غذایی، بهداشتی و لوازم پزشکی به عنوان تکمیل کننده، شناساننده و پیش برنده نقش اساسی دارد را جزء 38 رسته منظور کنند.  

  کارگاه های تازه تاسیسبیشتر بخوانید: کاهش سفارش کار برای چاپخانه داران

  کارگاه های تازه تاسیس

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × 1 =