افراد متخصص بازدید کنندگان نمایشگاه چاپ امسال

  گفت و گو با ابوالفضل روغنی، رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا ایران

  0
  73
  بازدید کنندگان نمایشگاه چاپ

  رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا معتقد است؛ این دوره از نمایشگاه به علت رعایت پروتکل های بهداشتی همانند سال های گذشته پرتعداد نیستند ولی شاهدیم بیشتر بازدید کنندگان نمایشگاه چاپ امسال را افراد متخصص و فعال صنفی تشکیل می دهند که این مهم، دستاورد بسیار ارزنده ای است.

  ابوالفضل روغنی، رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران در حاشیه بازدید از نمایشگاه چاپ و بسته بندی با تحسین کردن برپایی نمایشگاه بیست و هفتم چاپ گفت: برگزاری نمایشگاه امسال در شرایط کرونایی گامی موثر و حرکتی رو به جلو است.

  وی درباره بازدید کنندگان نمایشگاه چاپ امسال اظهار کرد: با توجه به اینکه بازدید کنندگان نمایشگاه چاپ این دوره به علت رعایت پروتکل های بهداشتی همانند سال های گذشته پرتعداد نیستند ولی شاهدیم بیشتر بازدید کنندگان نمایشگاه چاپ امسال را افراد متخصص و فعال صنفی تشکیل می دهند که این مهم، دستاورد بسیار ارزنده ای است.

  روغنی در پاسخ به این پرسش که نوسان قیمت و افزایش خودسرانه قیمت کاغذ و مقوا تبدیل به معضلی در صنعت چاپ شده، اظهار داشت: نوسان قیمت کاغذ و مقوا به دلیل نوسانات شدید در نرخ ارز است، چراکه برای استفاده از مواد اولیه ناگزیر به استفاده از ارز هستیم.

  وی ادامه داد: بی ثباتی بازار مربوط به همه محصولات و به طور کلی سبد کالایی کشور می شود که امید است آرامش به بازار کشور بازگردد.

  بازدید کنندگان نمایشگاه چاپبه گفته رئیس سندیکای کاغذ و مقوای ایران، در بازار کاغذ بسته بندی هیچ کمبودی وجود ندارد و عمدتا نگرانی ها از افزایش قیمت به دلیل نوسان نرخ ارز است.

  وی با بیان اینکه در زمینه کاغذ بسته بندی شاهد ارتقای سطح کیفی محصولات بودیم به طوری که کیفیت این محصولات به استاندارد جهانی رسیده است، تصریح کرد: هم اکنون ۹۰۰ هزار تن کاغذ بسته بندی در بهترین حالتی که تولید ملی در جریان باشد، مورد نیاز کشور است این درحالی است که میزان تولید امروز کشور  برابر با یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × چهار =