اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران لرستان و مشکلات آن

  0
  44
  اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران لرستان

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از میرملاس، احمدحسین فتایی در جلسه اعضایاتحادیه مستقل چاپخانه‌داران لرستان با تأکید بر لزوم احیای مجدد این اتحادیه، اظهار کرد:اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران لرستان در سال ۱۳۹۱ به‌عنوان یازدهمین اتحادیه کشوری ثبت شده و کار خود را آغاز کرد. اما بنا به دلایلی تعطیل شد.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر ۸۲ چاپخانه فعال در استان وجود دارد که نبود اتحادیه مستقل، مشکلات عدیده‌ای از جمله عدم دریافت سهمیه‌های مصوب کاغذ و زینک را برای فعالان این عرصه به وجود آورده که با احیای مجدد اتحادیه، این مشکلات مرتفع خواهد شد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: نبود اتحادیه مستقل همچنین بحث نظارت بر کار چاپخانه‌های استان و برخورد با موارد غیرقانونی را نیز با مشکل مواج می‌کند که نیاز است با کمک دستگاه قضا به‌ویژه دادستان محترم عمومی و انقلاب خرم‌آباد، این اتحادیه مجدداً احیا شده و کار خود را از سر بگیرد.

  ابراهیمی، معاون دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد نیز در این جلسه، با تأکید بر نزدیکی زمان برگزاری انتخابات و لزوم نظارت جدی بر فعالیت چاپخانه‌های استان، گفت: تلاش می‌کنیم در اسرع وقت و با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این اتحادیه، زوایای مختلف موضوع را بررسی و زمینه احیای مجدد اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران استان را فراهم کنیم.

  ناصر دولتشاه، معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این جلسه خواستار رفع مشکلات موجود در این خصوص شد و اظهار کرد: عدم وجود اتحادیه مستقل چاپخانه‌داران موجب کم رمق شدن صنعت چاپ استان و حتی تعطیلی یا مهاجرت بسیاری از این واحدهای تجاری به خارج از استان می‌شود که مشکلات اقتصادی بسیاری را برای خانواده کارکنان و کارگران این صنعت به دنبال خواهد داشت.

  بیشتر بخوانید:

  نمایشگاه چاپ تهران و تحریم های جهانی

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفت − 6 =