صنعت چاپ؛ تلفیق هنر و فرهنگ

  0
  44
  صنعت چاپ

  معاون فرهنگی و امور مطبوعاتی گیلان گفت: به دلیل شیوع کرونا ویروس ششمین همایش تجلیل از فعالان عرصه صنعت چاپ گیلان برگزار نشد و مقرر شد در راستای رعایت دستور العمل های ستاد ملی مقابله با کرونا در دو نوبت در خدمت فعالان این عرصه باشیم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران، حسین ابراهیمیان در حاشیه تجلیل از جمعی از پیشکسوتان، مدیران و متصدیان صنعت چاپ گیلان با اشاره به اهمیت صنعت چاپ در دنیا، گفت: صنعت چاپ یک صنعت فرهنگی با بهره گیری از ابزارهای هنری است.

  وی با بیان اینکه باید تلاش شود تا با رونق صنعت چاپ زمینه اشتغال و درآمدزایی برای فعالان این عرصه فراهم شود، افزود: در همین راستا باید چاپخانه‌های سنتی استان با تجهیز و نوسازی امکانات و تجهیزات خود به روز شوند.

  معاون فرهنگی و امور مطبوعاتی ارشاد گیلان در ادامه با اشاره به نقش صنعت چاپ در اعتلای فرهنگی جامعه، اظهار کرد: باید با بهره گیری از ظرفیت ‌ها و پتانسیل‌ های موجود، صنعت چاپ استان گیلان را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

  بیشتر بخوانید: تجلیل از برترین چاپخانه داران کرمانشاه

  وی همچنین به فعالیت ۸۸ واحد چاپخانه در استان گیلان اشاره و اضافه کرد: ۲۰۹ واحد چاپ دیجیتال، ۱۲ واحد لیتوگرافی و ۲۵ واحد چاپ سیلک در استان فعالیت می ‌کنند.

  ابراهیمیان با اشاره به اینکه امسال به واسطه شیوع کرونا ویروس ششمین همایش تجلیل از فعالان عرصه چاپ گیلان برگزار نشد، افزود: مقرر شد در راستای رعایت دستور العمل های ستاد ملی مقابله با کرونا در دو نوبت در خدمت فعالان این عرصه باشیم.

  گفتنی است، در این دو نوبت از ۱۹ پیشکسوت، مدیران و متصدیان حوزه چاپ استان گیلان نیز تجلیل و تقدیر و این مراسم با حضور محدود مسئولان ارشاد گیلان در چاپخانه‌های منتخب با رعایت دستور العمل های بهداشتی برگزار شد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × 2 =