برگزاری نهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم

  گفت و گو با رئیس اتحادیه چاپخانه داران استان قم

  0
  76
  صنعت چاپ استان

  مجتبی محمودیان رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان قم در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم گفت: در صورت توجه ویژه مسئولان؛ صنعت چاپ می‌تواند برای استان، تولید ثروت و ایجاد اشتغال کند.

  به گزارش چاپ ونشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، مهندس مجتبی محمودیان رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان قم در آئین اختتامیه نهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم با اشاره به موفقیت کشورهای دیگر در صنعت چاپ و بهره‌مندی و تاثیر این عرصه در اقتصاد کلان آن کشورها تصریح کرد: در کشور ما نیز ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های جدی در این زمینه وجود دارد و بدون شک توجه به صنعت چاپ در کشور و استان منجر به تولید ثروت، رشد و پویایی بخش‌های مهمی از اقتصاد خواهد شد.

  صنعت چاپ استان

  محمودیان گفت: برنامه‌ریزی و تمرکز بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه جهان روی صنعت چاپ را ناشی از تاثیر شگرف و مثبت این صنعت در اقتصاد آن‌ها بوده به شکلی که بخش عمده‌ای از تولید ناخالص ملی آن‌ها تنها از همین عرصه تامین می‌شود.

  وی در خصوص جایگاه و موقعیت ممتاز استان قم در صنعت چاپ گفت: این برند و موقعیت بی‌نظیر به آسانی به دست نیامده اما تلاش و پیگیری استان‌های دیگر نیز تقویت شده و اگر کم‌توجهی در این عرصه صورت گیرد آمارها و موقعیت کنونی ما شکننده خواهد بود.

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان قم ادامه داد: سرمایه‌گذاری در این صنعت همراه با نوآوری و روزآمدی در این عرصه، حمایت و برنامه‌ریزی مسئولان استان و توجه کلان به تاثیرات اقتصادی این صنعت مهم بر اقتصاد استان می‌توان مسیر موفق فعالان این عرصه را به سمت شکوفایی و بالندگی بیش از پیش سوق دهد.

  وی تاکید کرد: در حال حاضر نزدیک به 3000 نفر در این حرفه و مشاغل وابسته به آن کسب درآمد می‌کنند که انتظار می‌رود این عدد به حداقل 5000 نفر طی سال‌های آتی برسد.

  محمودیان گفت: تلاش ما طی چهار سال فعالیت هیئت مدیره فعلی اتحادیه چاپخانه‌داران استان قم، این بود که بتوانیم با بهره‌مندی از همه ظرفیت‌های استان حرکت رو به رشد صنعت چاپ استان را رونق و سرعت ببخشیم و در همین زمینه مشکلات مربوط به شهرک صنعتی شهاب را با کمک مسئولان استان رفع کرده و واحدها و زمین‌های آن در حال واگذاری به فعالان عرصه چاپ استان می‌باشد.

   

  صنعت چاپ استانوی اضافه کرد: هیئت مدیره فعلی از 13 دی 95 مشغول به کار بوده و طی این مدت مجموعه واحدهای فعال چاپ و بسته‌بندی استان از 230 واحد به 450 واحد رسیده و طی ماه‌های آینده این عدد به 500 خواهد رسید.

  وی برگزاری 3 جشنواره صنعت چاپ، 2 همایش و 60 جلسه تخصصی و آموزشی برای رَسته‌های مختلف مرتبط با اتحادیه چاپخانه‌داران استان را از جمله دیگر فعالیت‌های این اتحادیه در 4 سال گذشته عنوان کرد و گفت: این موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها بدون حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و دیگر نهادها و دستگاه‌ها ممکن نبود.

  اختتامیه نهمین جشنواره صنعت چاپ استان قم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع منتخب و اندکی از فعالان این عرصه همراه با تجلیل از برگزیدگان این رویداد صبح امروز و همزمان با میلاد با سعادت حضرت زینب کبری(علیهاسلام) در تالار شهید آوینی قم برگزار شد.

  بیشتر بخوانید:

  جلوگیری از برون سپاری با سامانه ثبت سفارش چاپ استانی

  صنعت چاپ استان فارس دچار دلالیسم شده است

  عدم حمایت مسئولان ورشکستگی صنعت چاپ را رقم خواهد زد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 − 12 =