ماشین آلات چاپ باید هر ۱۰ سال یکبار به روز شوند

  0
  50
  ماشین آلات چاپ

  مدیرعامل شرکت بازرگانی مجلسی، تاکید کرد: اگر بخواهیم صنعت چاپ به روزی داشته باشیم،  باید هر ۱۰سال یکبار، ماشین آلات چاپ  را تغییر داده و مدرن کنیم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، زهرا جلیل ثانی  فعال  صنعتی و مدیر عامل شرکت بازرگانی مجلسی در گفتگویی با اشاره به اینکه عمر مفید ماشین آلات چاپ، بیش از ۱۰ سال نیست، گفت: در حال حاضر عمر تجهیزات چاپ در ایران بالای ۲۰سال است.

  وی افزود: متاسفانه در کشور ماشین آلات چاپ ساخته نمی شود و اگر هم تولید شود از لحاظ کیفیت و کاربری بسیار پایین تر از نمونه خارجی آن است.

  جلیل ثانی  که در بخش واردات ماشین آلات چاپ فعالیت دارد، فرسودگی تجهیزات چاپ را یکی از معضلات این صنعت در کشور بیان کرد و گفت:  برای اینکه بخواهیم فعالیت به روزی داشته باشیم  باید هر ۱۰ سال یک بار ماشین آلات  و تجهیزات چاپ را تغییر دهیم.

  بیشتر بخوانید:

  استقبال دور از انتظار از نمایشگاه چاپ

  همسویی کامل اتحادیه و نمایشگاه چاپ

  حل مشکلات صنعت چاپ با بها دادن به تولید

   

  وی ادامه داد: می توان تجهیزات چاپ را با بهترین ماشین آلات به روز کرد ولی نوسانات نرخ ارز، تحقق این مهم را با مشکل جدی روبرو کرده است.

  به گفته این فعال صنعتی، برای نوسازی تجهیزات چاپ، دولت باید به نص صریح قانون که گفته واردکنندگان ماشین الات تولید از پرداخت مالیات معاف باشند و ارز دولتی استفاده کنند، عمل کند.

  وی که در حاشیه بازدید از نمایشگاه بیست وهفتم سخن می گفت، تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و شیوع ویروس کرونا، نمایشگاه با استقبال خوبی درحال برگزاریست و اینکه در برپایی آن وقفه ای ایجاد نشد جای خوشحالی دارد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده − شش =