رسالت نمایشگاه چاپ حمایت از تولید داخل است

  گفت و گو با حمید غفاری، مدیر چاپخانه نورحکمت و عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران

  0
  67
  نمایشگاه چاپ

  عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران گفت: رسالت نمایشگاه چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته در وهله نخست حمایت از تولید کننده داخلی است و مسئولان نمایشگاه نیز موظف هستند تا حمایت های لازم را از تولید کننده داخلی به عمل آورند.

  حمید غفاری، مدیر چاپخانه نورحکمت و عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران درباره بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: شیوع بیماری کرونا تأثیر نامطلوبی بر جنبه های مختلف اقتصاد کشور وارد کرده و صنعت چاپ نیز از این قائده مستثنا نبوده است. بر همین اصل نمایشگاه چاپ امسال نسبت به سال گذشته از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست.

  این فعال حوزه چاپ اظهار داشت: بخش بزرگی از شرکت کنندگان در نمایشگاه چاپ از شهرستان های مختلف ایران بودند و به دلیل محدودیت های تردد و مشکلات مربوط به بیماری کرونا نتوانستند در این رویداد حضور پیدا کنند و از همین رو بخش اعظمی از فعالان این حوزه از حضور در این آوردگاه محروم شدند. با این همه اما چراغ نمایشگاه به همت مسئولان برگزاری آن روشن نگاه داشته شد.

  وی در ادامه در مورد لزوم برگزاری نمایشگاه در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا بیان کرد: حفظ جایگاه در بعضی مواقع خیلی مهم است. یک تولیدکننده دستگاه چاپ را در نظر بگیرید؛ این فعال حوزه اقتصادی باید حضور خود را به عنوان تولیدکننده در اذهان فعالان این صنعت زنده نگه دارد. از همین رو ضروری است که در نمایشگاه شرکت داشته باشد. بودن نمایشگاه در هر صورت بهتر از نبود آن است.

  بیشتر بخوانید: نمایشگاه چاپ و بسته بندی؛ ویترین صنعت

  عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران درباره کارکردهای نمایشگاه چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته اظهار داشت: یک نمایشگاه قبل از هر چیز و مهم‌تر از همه وظیفه و کارکرد اصلیش معرفی کالای داخلی است. می توانم بگویم این اصلی ترین و مهمترین بخش کار یک نمایشگاه در هر زمینه است. در هر نمایشگاهی باید تولیدکنندگانی حضور داشته باشند که قادر هستند نیاز داخلی کشور را تأمین کنند. وقتی که ما توانایی تولید جنس مورد نیازمان را داریم نباید اجازه ورود جنس خارجی به کشور داده شود.

  وی در همین راستا افزود: در سیکل تولید کالای داخلی علاوه بر کارگران، کسانی که در بخش‌های تبلیغات، حمل و نقل، بازاریابی نیز فعالیت می کنند منتفع می شوند. از همین رو رسالت نمایشگاه در وهله نخست حمایت از تولید کننده داخلی است؛ و نمایشگاه عرصه ای است که یک تولیدکننده می تواند محصول و خدمات خود را معرفی کند. مسئولان نمایشگاه نیز موظف هستند تا حمایت های لازم را از تولید کننده داخلی به عمل آورند.

  مدیر چاپخانه نور حکمت گفت:در سال های گذشته یکسری از تولید کنندگان دستگاه تسمه کش در نمایشگاه چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته حضور داشتند، در کنار آن تولیدات مشابه تایوانی، چینی، ایتالیایی نیز در نمایشگاه موجود بود. این یک مشکل بزرگ است که باید به آن رسیدگی شود؛ و نباید اجازه حضور این شرکت های وارداتی داده شود تا تولیدات داخلی با حمایت های ویژه در این آوردگاه عرضه شوند.

  غفاری در پایان تصریح کرد: در چرخه کارهای تولید داخلی افراد زیادی منتفع می شوند و اشتغال زایی برای قشر وسیعی از مردم ایجاد می شود؛ در صورتی که در واردات افراد محدودی با وابستگی های دولتی از این پروسه بهره می برند. دیدگاه اصلی برگزاری نمایشگاه باید معرفی جنس داخلی باشد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 + یک =