بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ؛ تخصصی تر از همیشه

  گفت و گو با مجتبی محمودیان، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران قم

  0
  44
  بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران قم ضمن اشاره به تخصصی‌تر شدن بازدیدکنندگان نمایشگاه گفت: امسال با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ بازدیدکننده کمتری داشته باشد، احتمال تخصصی بودن آن بیشتر است و تهدید کرونا به فرصت خوبی برای مذاکرات بیشتر و مفیدتر تبدیل می‌شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته، رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران قم گفت؛ اگر  تمهیدی اندیشیده شود که ورود ماشین‌آلات به نمایشگاه زیاد شود به خصوص ماشین ‌های بخش‌ های اصلی صنعت چاپ مثل افست، فلکسو و هلیو برای استفاده بهتر فعالان این حوزه در انتخاب و قدرت مقایسه دستگاه‌ ها بهتر خواهد بود.

  محمودیان با اشاره به اهمیت نمایشگاه بین ‌المللی چاپ و بسته ‌بندی تهران گفت: بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ در شناخت و شناسایی توانمندی ‌های صنعت چاپ کشور با واحدهای مرتبط با این حوزه اهمیت زیادی دارد، زیرا هم تولیدکننده می ‌تواند از این فرصت برای عرضه و معرفی محصولات خود استفاده کرده و مشتری خود را در طول سال پیدا کند.

  بیست و هفتمین نمایشگاه چاپوی ادامه داد: امسال با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود نمایشگاه بازدیدکننده کمتری داشته باشد، احتمال تخصصی بودن آن بیشتر است و تهدید کرونا به فرصت خوبی برای مذاکرات بیشتر و مفیدتر تبدیل می‌شود.

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران قم با توضیح درباره این موضوع افزود: مراجعات بی ‌دلیل، پرشمار و بی‌نتیجه کم شود و ما به ازای آن کسانی که مشتری واقعی بوده و به دنبال واحد موردنظر خود هستند راحت‌تر پیدا کنند و در مقابل واحدها هم می‌توانند مشتری مورد نظر خود را بهتر پیدا کنند.

  وی تاکید کرد: تجربه برگزاری این نمایشگاه با دوره‌های قبلی متفاوت است، تا پیش از این ۲۶ دوره نمایشگاه با یک روال نسبتا معمول برگزار شده اما مشکلی که طی سال‌های اخیر به دلیل مشکلات کلان کشور مثل تحریم‌ها و گرانی ارز وجود داشت این بود که عرضه ماشین‌آلات چاپ خیلی کم شده بود.

  محمودیان با بیان اینکه شرکت‌ها و نمایندگی‌ها توانمندی‌هایشان را به صورت کاتالوگ و بروشور و در قالب مذاکرات ارایه می‌کردند و در حالی که ما از شرکت‌های بزرگ و مهم توقع داریم در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی، ماشین‌آلات و دستگاه‌های بیشتری را ببینیم. خریداری که به دنبال نوآوری و بازسازی مجموعه‌اش است به دنبال آشنایی با قدرت دستگاه‌ها است تا بتواند مقایسه بهتری انجام دهد.

  اما در سال‌های اخیر ماشین‌ها در نمایشگاه کم بود و امسال هم بنا به شرایط موجود ممکن است کمتر باشد اما اگر  تمهیدی اندیشیده شود که ورود ماشین‌آلات به نمایشگاه زیاد شود به خصوص ماشین‌های بخش‌های اصلی صنعت چاپ مثل افست، فلکسو و هلیو برای استفاده بهتر فعالان این حوزه در بازسای و نوسازی چاپخانه‌ها بهتر خواهد بود.

  بیشتر بخوانید:

  برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ در شرایط بحرانی

  انتصاب مدیر تشریفات بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ، بسته بندی و صنایع وابسته

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران قم در پایان گفت: باید فکر کنیم در بیست و هفتمین نمایشگاه چاپ متفاوت امسال نسبت به دور‌ه‌های قبل چه می‌توان کرد و به همین منظور امیدواریم شورای سیاستگذاری جلسه‌های بیشتری بگذارد و به جزییات بیشتری بپردازد، خصوصا در چیدمان‌ها، و فضاسازی‌ها دقت بیشتری شود تا استفاده بهتری از روزهای نمایشگاه داشت.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × پنج =