تابلوهای شهری موجب اعتماد به اماکن عمومی می شود

  گفت و گو با محمد علی نوری؛ عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران

  0
  43
  تابلوهای شهری

  عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران معتقد است؛ ساماندهی فعالیت واحدهای تابلوسازی و تابلوهای شهری، زمینه‌ساز افزایش اعتماد عمومی به اماکن عمومی است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ زمانی که وارد فضای شهری قرار می گیریم، این تابلوهای شهری هستند که جلوه بصری مناسب را برای اماکن فراهم می کنند. درواقع تابلوهای شهری به‌عنوان هنری زیبا می‌توانند نشاط و سرزندگی را برای شهرها فراهم ساخته و آن‌ها را از حالت یکنواخت خارج کنند.

  از این روست که بنابر آمار رسمی، بیش از ۵۰ درصد زیبایی هر شهری ازجمله شهر تهران متعلق به تابلوهایی است که در سطح شهر نصب شده است. اگر تابلوهایی که در سطح شهر نصب می‌شوند بر اساس اصول و استاندارد مورد تأیید طراحی و ساخته نشده باشند، قطعاً چهره شهر را خدشه دار خواهند کرد.

  محمد علی نوری، عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران و از فعالان قدیمی رسته تابلوسازان در گفت و گو روابط عمومی اتحادیه چاپخانه داران تهران؛ با استناد به آمار بالا تصریح کرد: به خاطر اهمیتی که تابلوهای شهری و تبلیغاتی در زیبایی و چشم‌نوازی شهر تهران دارند، اتحادیه چاپخانه داران سال گذشته اقدامات گسترده‌ای را برای ساماندهی ساخت و نصب تابلوها انجام داد.

  به گفته او یکی از اقدامات ذکر شده، آسان کردن شرایط اخذ جواز برای واحدهای تابلوساز فاقد پروانه کسب بود. چرا که هم اکنون ۳۰۰ واحد تابلوساز در شهر تهران هستند که بدون پروانه کسب، فعالیت می کنند که طبق قانون فعالیت آن‌ها غیر قانونی و زیر زمینی تلقی می شود.

  وی رایزنی و مکاتبات با شهرداری و سازمان زیباسازی شهر تهران را از دیگر کارهای انجام شده اتحادیه چاپخانه داران برای ساماندهی رسته تابلوسازان بیان کرد و گفت: در مکاتباتی که با سازمان زیباسازی انجام دادیم، قرار شد اوایل سال جاری نمایندگان رسته تابلوسازان نشستی با آقای ضرغامی رئیس سازمان داشته باشند که در آن موضوع الزامی شدن ارائه تأییدیه اتحادیه چاپخانه داران برای نصب تابلو به‌عنوان یک مطالبه جدی مطرح و مورد مذاکره قرار گیرد.

  به گفته رئیس سابق اتحادیه تابلوسازان تهران، در صورتی که تابلوهای شهری با ابعاد استاندارد و به صورت اصولی و زیبا طراحی شوند می‌توانند جلوه بصری مناسبی را برای مکان های شهری فراهم سازند و در غیر این صورت چهره شهر را خدشه دار خواهند کرد.

  تابلوهای شهری جزئی از ملزومات فضای شهری

  نوری با بیان اینکه ما انسان‌ها به دیدن تابلوها در فضای شهری عادت کرده ایم و وجود آن‌ها جزئی از ملزومات فضای شهری است، اظهار داشت: اهمیت تابلوها در فضای شهری به اندازه ای است که به مکان های فاقد تابلوی تبلیغاتی، اعتماد چندانی نمی کنیم.

  وی ادامه داد: از این رو ساماندهی فعالیت واحدهای تابلوسازی و تابلوهای شهری، زمینه‌ساز افزایش اعتماد عمومی به اماکن عمومی است. چرا که تابلو برای هر مکان عمومی به معنای رصد شدن و تحت نظارت بودن آن مکان توسط نهادهای ذی‌ربط است.

  عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران در پایان با تبریک نوروز، سال ۱۴۰۰ را سالی روشن برای فعالان صنف چاپخانه داران بیان کرد و اظهار داشت: سال گذشته با روی کار آمدن هیئت مدیره جدید، اقدامات بسیار موثری برای رفع مشکلات صنف صورت گرفت که من فکر می‌کنم در هیچ یک از دوره های قبلی، این میزان فعالیت برای بهبود شرایط اعضای صنف صورت نگرفته است. در سال گذشته هیئت مدیره تمام تمرکز خود را بر اصلاح و نوسازی زیر ساخت های کسب و کار در صنف قرار داد که نتایج تمام این اقدامات در میان مدت و دراز مدت منجر به انتفاع کلیه اعضای صنف خواهد شد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × چهار =