افزایش قیمت زینک و داروی ظهور

  0
  61
  قیمت زینک

  مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان ازافزایش قیمت زینک به دلیل افزایش قیمت جهانی آلومینیوم خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت زینک در سال جاری با افزایش قیمت پنج تا هشت درصدی روبه‌رو شود که با توجه به تحولات جهانی رخ می‌دهد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، غلامرضا شجاع مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان، با اشاره به وضعیت مواد اولیه مورد نیاز لیتوگرافان در بازار گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت زینک بین پنج تا هشت درصد در بازار افزایش داشته باشد که علت آن بالا رفتن قیمت جهانی آلومینیوم خام است.

  وی ادامه داد: کشور چین که تولیدکننده بخش عمده زینک در دنیا است اعلام کرده است که به دنبال گران شدن ۱۵ درصدی آلومینیوم خام از این پس پروفرماهای سفارش‌دهندگان حدود هشت درصد افزایش قیمت زینک خواهد داشت که نرخ نسبتا منصفانه‌ای است.

  شجاع همچنین به افزایش قیمت داروی ظهور مورد نیاز لیتوگرافان طی دو سال اخیر اشاره کرد و گفت: طی دو سال اخیر افزایش قیمت بسیار زیادی را در حوزه تولیدات داخلی داشتیم به طوری که قیمت کنونی هر گالن داروی ظهور نسبت به سال ۹۸ حدود ۱۰۰ برابر افزایش داشته است.

  افزایش قیمت زینک وی با بیان این‌که در این میان بسیاری از داروسازهای داخلی قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند، افزود: این موضوع درحالی رخ داده است که ۹۰ درصد این داروها از آب است و این افزایش قیمت‌ها اصلا منصفانه نیست، اما برخی از شرکت‌های تولیدی نسبت به این کار اقدام کرده‌اند که صدمه زیادی به لیتوگرافان وارد کرده است.

  شجاع تاکید کرد: قیمت یک گالن ۲۰ لیتری داروی ظهور اکنون در بازار آزاد از ۱۸۰ تا ۴۵۰ هزار تومان به تناسب کیفیت و شرکت تولیدکننده متفاوت است، درحالی که ما سال گذشته هر گالن را حدود ۱۷۰ هزار تومان به اعضای خود می‌فروختیم.

  بیشتر بخوانید:

  برگزاری نخستین کارگاه آموزشی چاپ در گیلان

  استقبال از نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی

   انتقاد فعالان صنعت چاپ و بسته‌بندی از دولت

  آیین ‌نامه ‌های دست و پاگیر متولی صنعت چاپ…

   

  وی همچنین از مذاكره با چند شركت داروساز برای تامین مواد مورد نیاز لیتوگرافان خبر داد و گفت: تلاش داریم شرکت‌هایی را انتخاب کنیم که محصولات آن‌ها از كيفيت و استاندارد لازم و مناسب برخوردار باشد و با قیمت مناسبی نیز در اختیار اعضا قرار دهیم.

  شجاع در بخش دیگر صحبت‌های خود به ارسال نامه به سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اشاره کرد و یادآور شد: در این نامه از وزیر خواسته‌ام دستور تشکیل و احیای شورای سیاستگذاری دولت و بخش خصوصی صنعت چاپ را صادر کند زیرا این کار از وظایف وزارتخانه‌ها است.

  وی در این زمینه توضیح داد: پیش از این در پایان دولت قبل این شورا به مدت دو سال به همت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فعال بود که پس ازمدتی منحل شد اما اکنون زمینه آغاز دوباره فعالیت این شورا مهیا است.

  افزایش قیمت زینک شجاع با بیان اینکه عضویت افراد متخصص و كارشناس صنعت چاپ در حوز‌ه‌های مختلف از جمله ملزومات این شورا است، گفت: این شورا براي كمك به توليدكنندگان و صنايع مختلف است تا با توجه به نیاز صنف و دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف آن نسبت به تولید و تامین مواد اولیه همچنین تصمیم‌گیری‌های کلان در بخش‌های مختلف صنعت موثر باشد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 − 15 =