رشد ۵ درصدی عناوین کتاب در بهمن ماه

  0
  60
  ارتباطات و رسانه

  بررسی آمارهای نشر در بهمن ماه حکایت از رشد ۵ درصدی تعداد عناوین کتاب و رشد ۴۳ درصدی قیمت‌ها داشته است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم بر اساس آمار منتشر شده در سایت خانه کتاب در بهمن ماه سال جاری 12 هزار و 483 عنوان کتاب منتشر شده است که از این تعداد 8 هزار و 365 عنوان تالیف و 4 هزار و 118 عنوان ترجمه بوده است. شاعران تهرانی 9901 عنوان کتاب وناشران شهرستانی 2582 عنوان کتاب منتشر کرده‌اند.

  عناوین کتاب

  اما مقایسه آماری نشر کتاب در بهمن 97 و بازه زمانی سال گذشته حکایت از رشد 5 درصدی در تعداد عناوین کتاب دارد و  البته به نظر می‌رسد این رشد 5 درصدی به بهتر شدن شرایط نسبی بازار کاغذ نیز بی ارتباط نباشد.

  بیشترین افزایش در رده‌های کودک و نوجوان به میـزان 36 درصـد و فلسـفه و روانشناسـی بـه میـزان 31 درصـد و سـپس موضوعات زبان 27 درصد و ادبیات 16 درصد بوده است. همچنین بیشترین کاهش در حوزه کمـک آموزشـی و علـوم طبیعی و ریاضیات به میزان 27 درصد بوده است.

  عناوین کتاب

  میانگین شمارگان کتاب در بهمن ماه 98 هزار و 261 نسخه بوده است که در مقایسه با بهمن ماه سال گذشته منفی یک درصد کاهش داشته است. همچنین میانگین قیمت در بهمن 35 هزار و 267 تومان بوده است،که در مقایسه با مدت زمانی مشابه سال گذشته 43 درصد افزایش داشته است.

  عناوین کتاب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده − 3 =