رونق حوزه کتاب و کتابخوانی با برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب

  گفت و گو با عبیدالله رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان

  0
  59
  حوزه کتاب

  عبیدالله رستمی اظهار کرد: نمایشگاه مجازی کتاب می‌تواند گام نخست ناشران برای ورود به فضای مجازی و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در آن برای رونق حوزه کتاب و کتابخوانی باشد.

  به‌ گزارش چاپ و نشر آنلاین، عبیدالله رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در گفت‌وگو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به ضرورت برگزاری نمایشگاه کتاب به شکل مجازی، عنوان کرد: یکی از مشکلات اصلی ما در حال حاضر شرایط کرونایی است که در کشور حاکم است و به دنبال آن برگزاری نمایشگاه مانند سال‌های قبل عملا امکان‌پذیر نیست؛ در راستای حفاظت از جان ناشران و مردم باید تلاش کنیم همگام با ستاد ملی مقابله با کرونا قدم برداریم تا با این فاصله‌های اجتماعی و تغییر مسیر برنامه‌های فرهنگی و هنری بر کرونا پیروز شویم.

   وی افزود: از سوی دیگر فضای مجازی یکسری امکانات و فرصت‌هایی دارد که اگر بتوانیم به صورت درست و کامل از آن استفاده کنیم می‌توانیم در این شرایط یک نگاه خلاقانه به حوزه کتاب و کتابخوانی داشته باشیم تا به رونق آن منجر شود.

   مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با توضیح در حوزه کتاب گفت: با توجه به شرایط موجود، برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران را فرصتی می‌دانم که می‌ تواند جوابگوی نیاز مردم برای دسترسی به تازه‌های نشر و ناشران از سوی دیگر باشد.

  ضرورت ورود ناشران به فضای مجازی برای تبلیغ حوزه کتاب

  وی همچنین درباره ضرورت ورود اهالی نشر به فضای مجازی توضیح داد:‌ به لطف فضای مجازی ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن می ‌توانیم بیشترین ارتباط را با مخاطبان خود در فضای مجازی برقرار کنیم؛ از ایده کتاب صوتی، معرفی، رونمایی، نقد و بررسی کتاب‌ ها و کارهای جذاب بسیاری در ارتباط با مخاطب خود بهره بگیریم.

   وی با طرح این موضوع که ناشران باید درباره معرفی و تبلیغ کتاب‌ های خود از فضای مجازی بهره ببرند گفت: با توجه به گران بودن کاغذ و سایر مواد اولیه، فضای مجازی می‌ تواند در کمترین ثانیه با فشرده کردن زمان و مکان، ارتباط سریع و بی‌واسطه و ارزان‌تری با مخاطب بگیرد و کتاب به شکل گسترده در جامعه معرفی شود.

   عبیدالله رستمی در پایان گفت: در این زمینه ناشران و نویسندگان ما باید از این بخش استفاده کنند و ورود آن‌ها به فضای مجازی می‌ تواند اتفاق‌های خوبی در صنعت نشر و حوزه کتاب ما رقم بزند؛ نمایشگاه مجازی کتاب گام اول خوبی برای حرکت در مسیر حوزه کتاب و کتابخوانی است تا از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های آن استفاده شود.

  نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: رعایت عدالت توزیعی در نمایشگاه مجازی کتاب تهران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 + سیزده =