ثبت‎‌نام تسهیلات حمایتی برای ناشران

  0
  49
  تسهیلات حمایتی

   مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمدید ثبت‏‌نام تسهیلات حمایتی کم‏ بهره به ناشران خصوصی خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از اقتصاد ایران: به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به تمدید زمان ثبت‌نام تسهیلات ویژه برای حمایت از ناشران خصوصی در زمان شیوع کرونا گفت: نظر به تشکیل نخستین جلسه کارگروه اعطای تسهیلات حمایتی بخش فرهنگ (ویژه ناشران) و با عنایت به فراخوان قبلی تصمیم گرفته شد زمان ثبت‎نام در سامانه برای آخرین بار جهت بهره‏ مندی هر چه بیشتر ناشران تمدید شود.

  مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: با توجه به تعطیلی‎های اخیر برای قطع زنجیره کرونا، مدت ثبت‏ نام وام کم ‏بهره تا تاریخ 28 آذرماه سال جاری تمدید شد.

  ناشران متقاضی دریافت این تسهیلات و یا ناشرانی که ثبت‏ نام آنها به طور ناقص انجام شده است می‎توانند با مراجعه به سامانه تحفه به آدرس الکترونیک https://tohfeh.farhang.gov.ir/ نسبت به ثبت ‏نام و یا تکمیل مدارک اقدام کنند.

  سقف تسهیلات حمایتی کم‎بهره تا سقف یک میلیارد ریال است که در این مرحله صرفاً برای ناشران بخش خصوصی سراسر کشور در نظر گرفته شده است.

  این آخرین فرصت برای دریافت تسهیلات کم‎بهره است و به درخواست‏ های واصله پس از این تاریخ به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

  بعد از شیوع کرونا در کشور صنعت نشر همانند دیگر بخش‌ها در کشور تحت تأثیر این ویروس با مشکلات متعددی مواجه شده است. به همین منظور وزارت ارشاد در ماه‌های اخیر به منظور کاهش خسارت ناشران و اهالی نشر، اقدام به راه‌اندازی و اجرای طرح‌های مختلف در فقدان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران کرده است.

  بیشتر بخوانید:

  صنعت چاپ، نیازمند توجه، مترصد فرصت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × یک =