محدودیت تردد شبانه برای همه شهر ها

  0
  48
  محدودیت تردد شبانه

  محدودیت تردد شبانه در همه شهرها ادامه پیدا خواهد کرد، منع تردد درون شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد است که بسیار موثر بوده و امروز مصوب شد که در شهرهای زرد نیز این منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد ادامه پیدا کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از همشهری‌آنلاین، علیرضا رئیسی گفت: یکی از مصوبات جلسه امروز در این زمینه بود که با توجه به ارزیابی‌های انجام شده در کشور و گزارش دانشگاه‌های علوم پزشکی، یکی از اقدامات بسیار موثر که هزینه کمی دارد و باعث ایجاد محدودیت شدید نمی‌شود، منع تردد درون شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد است که بسیار موثر بوده و امروز مصوب شد که در شهرهای زرد نیز این منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد ادامه پیدا کند.

  علیرضا رئیسی

   دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تصمیمات جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: آخرین وضعیت بیماری در سطح دنیا بررسی شد. در حال حاضر وضعیت حاکم در اروپا و آمریکا با توجه به تغییراتی که در ویروس و رفتارش رخ داده است و ویروس انگلیسی چندین کشور را درگیر کرده است، وضعیت رو به رشدی است.

  محدودیت تردد شبانهرئیسی افزود: در بحث ابتلا در دنیا از مرز ۸۰ میلیون نفر عبور کردیم. در کشور ما البته وضعیت به گونه‌ای است که در ۳۰ استان روند بیماری کاملا نزولی است. استان مازندران تنها استانی است که هنوز روند در آن به طور کامل نزولی نشده است و امیدواریم با توجه به پیش‌بینی‌ها روند نزولی را در این استان شاهد باشیم.

  بیشتر بخوانید:

  اعمال محدودیت های کرونایی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا

  ادامه محدودیت های کرونایی

  اعمال محدودیت های کرونایی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا

   

  ۱۰۸ شهر نارنجی و ۳۳۰ شهر در وضعیت زرد کرونا

  سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا توضیح داد: در جلسه امروز ستاد موارد متعددی بررسی شد. خوشبختانه در حال حاضر شهر قرمز در کشور نداریم و ۳۳۰ شهر زرد و ۱۰۸ شهر نارنجی داریم که امیدواریم این شهرها هم به مرور به سمت رنگ زرد بروند و میزان ابتلا و بستری کاهش یابد.محدودیت تردد شبانه

  این دستاورد نتیجه رعایت پروتکل‌ها، همکاری مردم، اصناف، نهادها، کسبه، نیروی نظامی و انتظامی، اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و نظارت‌هایی است که بر اجرای پروتکل‌ها وجود دارد.

   

  مدارس همچنان غیرحضوری است

  رئیسی گفت: در ستاد مقابله با کرونا پیشنهادی مطرح شد مبنی بر این‌که مدارس پایه اول و دوم ابتدایی بازگشایی شود. این موضوع در کمیته تخصصی مطرح شد و رأی نیاورد و مدارس همچنان غیرحضوری برگزار می‌شود تا در آینده شرایط بهتری فراهم شد و بعد از بحث اجرای واکسیناسیون و قطع زنجیره انتقال در سال آینده اگر شرایط فراهم شود، آن زمان به سمت بازگشایی مدارس برویم.

  بنابراین همچنان مدارس به صورت غیرحضوری خواهد بود و حتی پایه اول و دوم ابتدایی هم که برای بازگشایی حضوری مدارس پیشنهاد شده بود، رأی نیاورد.

  محدودیت تردد شبانه

  رعایت کنید تا به سمت تشدید محدودیت‌ها نرویم

  معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: از مردم خواهش می‌کنم رعایت کنند تا به سمت تشدید محدودیت‌ها نرویم. کسبه و بازاریان در این مدت فشار زیادی را تحمل کردند و این همکاری باعث دستاورد فعلی برای ما شد. اگر خدایی نکرده ساده‌انگاری اتفاق افتد اوضاع دوباره بد می‌شود. یادمان نرفته است که پس از آرامش اردیبهشت و برگزاری دوباره تجمعات بیماری شعله‌ور شد.

  کاهش ۴۰ درصدی بستری و ۵۰ درصدی فوتی‌های روزانه کرونا

  رئیسی گفت: در حال حاضر میزان بستری در کشور به شکل روزانه تقریبا بیش از ۴۰ درصد کاهش داشته و مرگ و میر هم نسبت به شروع طرح که حدودا یک ماه قبل بود بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته است. اما باز هم تاکید می‌کنم تجمعات، دورهمی‌ها و شب‌نشینی‌ها می‌تواند در افزایش آمار موثر باشد و اگر رعایت نشود ممکن است شاهد پیک مجدد باشیم.

  وی افزود: اگر روند قبلی ادامه پیدا می‌کرد، ۵۰ هزار بستری بیشتر داشتیم و با اجرای طرح‌های اخیر شاهد کاهش ۵۰ درصدی بستری و در نتیجه ۷ هزار و ۵۰۰ مرگ و میر کمتر بوده‌ایم. اگر رعایت نکنیم، ممکن است شاهد پیک مجدد کوویدـ۱۹ در بهمن یا اسفند باشیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 − 4 =